Často kladené dotazy (FAQ)


Jaký vybrat

Výbavu všech aktuálních modelů mixérů bamix zjistíte jednoduše již z náhledových fotografií v našem e-shopu. V přehledu všech mixérů vidíte přehledně vedle sebe fotografie, na nichž je zobrazeno veškeré příslušenství, jenž obsahuje každý jednotlivý model.

Všechny modely mixérů bamix mají shodné konstrukční řešení. Liší se pouze ve výbavě, která je součástí balení a v počtu otáček. Jediný rozdíl modelů GASTRO je délka nohy mixéru. G200 má o 5 cm delší nohu, G350 ještě o dalších 10 cm, tedy o 15 cm oproti klasickým modelům.

Používání

Rychlostní stupně se volí individuálně dle typu zpracovávaných surovin a dle druhu připravovaného pokrmu. Během práce s bamix si utvoříte vlastní návyky a zkušenosti, ale obecně doporučujeme vycházet z následujících hodnot:

  • Stupeň I – pro lehké a nadýchané pokrmy a malá množství zpracovávaných surovin
  • Stupeň II – pro zpracování tvrdých a vláknitých surovin a velká množství

Ideální místo pro umístění mixéru bamix je pracovní plocha kuchyňské linky v prostoru mezi sporákem a dřezem. Čím více budete mít svůj bamix po ruce, tím častěji jej budete používat.

Mixér bamix můžete používat v jakémkoliv nádobí. Vždy se ale ujistěte o správném nasazení nástavce, aby nedošlo k poškození především antiadhézního (nepřilnavého) povrchu hrnců. Pro použití šlehacího nástavce doporučujeme použít vysoké úzké nádoby. Dosáhnete tak lepších a rychlejších výsledků.

Nástavce a nože bamix jsou navrženy tak, aby jejich výměna byla jednoduchá a zároveň rychlá. Nasazení nástavce se provádí jeho nasunutím na hnací hřídel tak, aby trn na hnací hřídeli zapadl do zářezu pracovního nástavce, čímž se zabrání jeho protáčení během používání tyčového mixéru.

Upozornění: Při výměně nástavců dbejte na svou bezpečnost a mějte mixér odpojený z elektrické sítě!

Údržba

Mixéry bamix jsou vyrobeny jako bezúdržbové. Vašemu mixéru ale prospěje, budete-li jej čas od času promazávat údržbovým olejem pro tyčové mixéry bamix. Mixér postavte tělem dolů a do prostoru, kde z nohy ústí hřídel, naneste několik kapek oleje. Poté mixér na 2 minuty zapněte a následně opláchněte v teplé vodě.

Do myčky nádobí lze umístit výměnné pracovní nástavce mixéru,  všechny poháry bamix, stlačovadlo procesoru i všechny díly multifunkčního krouhače SliceSy (vyjma poklice).

Poznámka: všechny části bamix jsou provedeny tak, aby jejich údržba a čištění byly snadné.

Mytí je velice snadné. Sejměte pracovní nástavec a umyjte jej běžným způsobem. Hlava mixéru se nejsnadněji omyje opláchnutím pod tekoucí vodou (max. 80 °C). Mixér při mytí nezapínejte. Čas od času nezapomínejte odšroubovat hlavu mixéru, protože se ve spoji kolem závitu mohou usazovat zbytky pokrmů.

Upozornění: Přístroj umyjte co nejdříve po použití, aby v prostoru, kde z nohy mixéru ústí hřídel, nedošlo k zaschnutí potravin.

Plastové části je důležité očistit bezprostředně po použití. Zabarvení odstraníte citronovou šťávou nebo rostlinným olejem, který nakapejte na hadřík a obarvené místo jím očistěte. Použít můžete i jemný saponát na nádobí.

Závady

Pokud jste mixér delší dobu nepoužívali, mohlo dojít k tomu, že v místě vyústění hřídele z nohy mixéru zaschly zbytky potravin. V takovém případě ponořte nohu přístroje na 5-10 min. do horké vody a poté jej zapněte. Pokud bude mít mixér po tomto zásahu stále nedostatečný výkon, došlo pravděpodobně k zadření hřídele a nohu mixéru bude třeba vyměnit za novou v našem servisním středisku.

Během používání může časem dojít k uvolnění (roztažení) objímky pracovního nástavce a nástavec pak nebude na hřídeli držet tak pevně. V takovém případě lehce stlačte vyříznutý jazýček objímky kleštěmi směrem do středu a pracovní nástavec můžete dál bez obav používat.

Pokud po zapnutí jakéhokoliv rychlostního stupně mixér nefunguje, zkontrolujte správné zapojení do el.sítě. Je-li zapojen správně, bude pravděpodobně poškozen napájecí kabel nebo spínací tlačítka mixéru. V obou případech bude potřeba vyměnit poškozené díly za nové v našem servisním středisku.

Mezi motorem a hnací hřídelí je speciální spojka, které je dimenzována tak, aby nedošlo při extrémní zátěži k poškození motoru mixéru. Pokud slyšíte, že motor mixéru běží, ale hřídel se netočí, tak došlo k poškození právě této spojky motoru a bude třeba jí vyměnit za novou v našem servisním středisku.

This site is protected by wp-copyrightpro.com