Bramborák se zelím a škvarky

Bramborák se zelím a škvarky

Bramborák má zaručeně nejlepší asi každý ten svůj, všichni máme více či méně vyšperkovaný základní recept s bramborem, vejci, moukou, česnekem a majoránkou. Jen vzpomeňme Bohouše Císaře z Chalupářů, ten měl speciální pikantní koření na bramborák až z Indie, kde to běžně “dávaj dětem do rýže” 🙂 . Bramboráku existují krajové variace, co jiný kraj, to jiný název a někdy docela veselý:  sejkory, vošouch, pampuch, hňup, škramplata nebo kramflek. Základem je však nastrouhat brambory, a to je s Bamixem velmi snadné, takže bramboráku, který je mimochodem jedním z tradičních jídel židovského svátku chanuka, můžete holdovat třeba 8 dní za sebou 😉 .

Přečíst

Lískooříškové máslo

Lískooříškové máslo

Před časem jsme uveřejnili recept na klasické arašídové máslo. Na četné žádosti jsme přidali recept na další oříškové máslo, tentokráte z oříšků lískových.  Ze 110 g lískových oříšků jsme vyrobili 90 g 100% lískooříškového másla nebo pasty, jak chcete. Můžete mlsat jen tak nebo použít jako přísadu do dalších domácích dobrot, např. zmrzliny (o té už brzy 😉 ).

Přečíst

Domácí paštika z králíka

Domácí paštika z králíka

Paštika je roztíratelná masová pasta. Jedná se o tepelně zpracovaný uzenářský výrobek, zhotovený z jemně kutrované (rozmixované) základní směsi, do které mohou být přimíchány hrubší kousky (například hrubší kousky masa, špeku, hub, lanýžů či ořechů nebo mandlí). A nejlepší paštika je ta, u které jste si naprosto jisti původem a kvalitou vstupních surovin, tedy ideálně ta domácí.

Přečíst

Arašídové máslo

Arašídové máslo

Arašídové máslo, jinak též burákové máslo, je potravina pocházející z USA. Jedná se o nahnědlou, táhnoucí se hmotu, jejímž základem jsou mleté pražené arašídy. Podle toho, jak najemno jsou arašídy nasekané, rozlišujeme dva druhy arašídového másla – “jemné” nebo “s křupavými kousky”. Arašídové máslo je součástí mnoha amerických receptů.

Přečíst

Čokoládové brownies s ořechy

Čokoládové brownies s ořechy

Čokoládové brownies patří mezi nejpopulárnější americké dezerty. Tento dezert vznikl ve Spojených Státech již na konci 19. století a v první polovině 20. století se rozšířil po celém území USA a Kanady. Jedná se o jakéhosi křížence koláče a sušenek, nejčastěji ve formě nakrájených čtvercových řezů. Může obsahovat i další přísady, jako čokoládové lupínky nebo ořechy. A právě čokoládové brownies s ořechy si vyrobíme.
Přečíst

Šupito PESTO

Šupito PESTO

Co určitě s tyčovým mixérem bamix zvládnete doslova šupito presto, je pesto 🙂 Na výrobu pesta potřebujete vysokou nádobku a na tyčový mixér nástavec multifunkční nůž. Pak už jen stačí dát vždy všechny suroviny do nádobky (my použili pohár bamix, 600 ml) a na rychlostní stupeň II vše v pár vteřinách rozmixovat.

Přečíst

This site is protected by wp-copyrightpro.com