Pastování medu

Pastování medu

Krystalizace je přirozený jev, který probíhá u většiny medů. Při krystalizaci se postupně od medu oddělí tekutá vrstva s větším množstvím vody, která může začít kvasit. Tomu můžeme předejít právě pastováním nebo již zkrystalizovaný med přeměníme na med pastovaný (pastový).

Přečíst

Olej a sůl s medvědím česnekem

Olej a sůl s medvědím česnekem

Medvědí česnek je bylina libující si ve vlhkých lesích, luzích a hájích. Více ji najdeme údajně na Moravě. Má pozitivní vliv na trávení a tvorbu krve, snižuje krevní tlak a povzbuzuje chuť k jídlu. Je podobná listům konvalinky, ale konvalinka má z výhonku listy dva, kdežto česnek jen jeden. V kuchyni má široooooooké použití.

Přečíst

Sýry

Sýry

Na oblíbený eidam nebo také na tvrdší sýry budeme ke strouhání nebo sekání najemno potřebovat krouhač SliceSy a procesor. Není-li uvedeno jinak, mixér zapínáme na II. stupeň.

Níže uvedené postupy nevylučují, že si každý z vás nenajde třeba jinou cestu na zpracování dané ingredience s mixérem Bamix. Jsou to příklady, co procesor a krouhač SliceSy umí.

Přečíst

Ostatní suroviny

Ostatní suroviny

Ke zpracování následujících surovin využijete především procesor 200 ml. Není-li uvedeno jinak, mixér spínáme na rychlostní stupeň II.

Níže uvedené postupy nevylučují, že si každý z vás nenajde třeba jinou cestu na zpracování dané ingredience Bamixem. Jsou to příklady, co a jak procesor, krouhač a mixér umí.

Přečíst

Brambory

Brambory

Ke zpracování brambor využijete samotný tyčový mixér s vybranými nástavci nebo krouhač SliceSy. Není-li uvedeno jinak, mixér spínáme na rychlostní stupeň II.

Níže uvedené postupy nevylučují, že si každý z vás nenajde třeba jinou cestu na zpracování dané ingredience. Jsou to příklady, co a jak procesor, krouhač a mixér umí.

Přečíst

Koření

Koření

K mletí a sekání koření je určen mlýnek 100 ml nebo procesor 200 ml. Při zpracovávání velmi malého množství ingrediencí doporučujeme použít v procesoru stlačovadlo. Není-li uvedeno jinak, vše sekáme na II. rychlostní stupeň. Jsou zde uvedeny příklady, na které od vás dostáváme nejvíce dotazů. Obecně platí, že některé druhy koření nelze pomlýt zcela najemno. K získání této jemnosti stačí použít sítko.

Přečíst

This site is protected by wp-copyrightpro.com