V čem je Bamix jiný


Mixéry bamix (název je zkratkou francouzského „battre et mixer“ – šlehat a mixovat) se začaly vyrábět ve švýcarském městě Mettlen v roce 1954, jako historicky první ponorné mixéry na světě. Šlo o velmi úspěšný výrobek, takže jej záhy začali ostatní výrobci napodobovat. Dnes je bamix jediným mixérem, který je vyráběn výhradně v Evropě. Výmluvným důkazem kvality a dlouhé životnosti mixérů bamix je záruka 10 let poskytovaná výrobcem na motor, což je u tohoto druhu spotřebního zboží naprosto nevídaný jev.

Výroba je založena především na vyhlášené švýcarské preciznosti a řemeslné zručnosti, díky nimž vzniká to, co v Číně nikdy vzniknout nemůže. Všechny součástky, které přicházejí do styku s potravinami, jsou vyrobeny z kvalitních Hi-Tech materiálů, které nepřejímají chuť ani pach zpracovávaných surovin.

O efektivitě a spolehlivosti tyčového mixéru rozhoduje především počet otáček za minutu. Výrobci tento důležitý parametr většinou neuvádí, místo toho probíhá souboj “Wattů” a některé se dokonce honosí údaji o svém výkonu, jenž připomínají výkon zahradního traktůrku. Ale právě počet otáček určuje, jak rychle a důkladně si přístroj poradí se zpracováním surovin do požadované konzistence. Většina přístrojů používá motory s vysokým příkonem – více než 500 W, přesto jen pár nejvýkonnějších překročí 10.000 otáček/min. Výjimkou je tyčový mixér bamix. I ten nejméně výkonný, základní model bamix Mono s příkonem 140 W, pracuje rychlostí 10-15.000 otáček/min. (podle druhu zpracovávaných surovin). Počet otáček pak roste úměrně s příkonem, takže např. bamix s příkonem 200 W má 12-17.000 otáček/min. Skvělé je, že vyšší výkon není vykoupen vyšší spotřebou elektrické energie, právě naopak! To vše díky extrémně výkonnému AC motoru vyráběnému přímo ve švýcarské továrně bamix, a také otevřené, patentem chráněné mixovací hlavě, která zajišťuje rychlejší a plynulejší zpracovávání surovin.

Obliba tyčového mixéru bamix u kuchařů profesionálů i amatérů je dána také dalšími užitečnými vlastnostmi, jako je například mimořádně tichý chod, absence nepříjemných vibrací díky ergonomické rukojeti, optimální tvar sekací hlavy, na které nezůstávají zbytky mixovaných potravin a nehrozí ani poškrábání nádoby při mixování, snadná údržba nebo neuvěřitelně dlouhá doba nepřetržitého chodu – až 5 minut.

Pozvěte do kuchyně tyčový mixér bamix, věrného a spolehlivého pomocníka, který šetří čas, energii a nezradí Vás, ať už se rozhodnete pro přípravu jakéhokoliv jídla. Společně během jedné minuty vytvoříte polévku, zmrzlinu, oblíbené frappé, dětskou přesnídávku, majonézu, namelete maso, nastrouháte sýr nebo najemno nakrájíte zeleninu. Díky praktickému držáku či stojanu budete mít svůj bamix vždy po ruce, takže jej můžete používat kdykoli bez pracného vyndavání ze skříňky, což je hlavní nedostatek většiny kuchyňských spotřebičů, u kterých po čase zjistíte, že vám vlastně jen překážejí a zabírají místo.

This site is protected by wp-copyrightpro.com