Ostatní suroviny

Ke zpracování následujících surovin využijete především procesor 200 ml. Není-li uvedeno jinak, mixér spínáme na rychlostní stupeň II.

Níže uvedené postupy nevylučují, že si každý z vás nenajde třeba jinou cestu na zpracování dané ingredience Bamixem. Jsou to příklady, co a jak procesor, krouhač a mixér umí.


Cukr moučka

Moučkový cukr si v procesoru vyrobíme raz dva a je jedno, jaký použijeme (krystal, krupice, kostkový). Cukr nasypeme do procesoru, ten při práci stojí na pracovní desce a za pár vteřin je hotovo.


Káva

Pokud nemáme jinou možnost, můžeme procesor využít i k „namletí“ kávy. Do procesoru nasypeme 10 g zrnkové kávy. Použijeme stlačovadlo a necháme zrna rozsekat nahrubo. Pak můžeme stlačovadlo vyndat a pohazováním nahoru dolů zrna ještě více rozsekat. K finální jemné konzistenci opět použijeme stlačovadlo. Pro jeho správnou funkci je nutno, nejlépe prstem, dobře otřít kávu ze stěn procesoru, aby nám stlačovadlo v procesoru dobře sedělo a neprotáčelo se.


Mák

K rozsekání celého máku potřebujeme mít zcela ostrý nůž v procesoru. Nepoužíváme stlačovadlo, nejvíce se nám osvědčilo sekat mák po 30 – 50 g, kdy procesor držíme v jedné ruce, mixér v procesoru v druhé a v průběhu sekání procesorem lehce jako pohazujeme nahoru a dolů. Dosud jsme praktikovali jednoduchý postup, šup z celým mákem z pytlíku do procesoru. Ale jedna naše zákaznice nám prozradila, že zpracovává mák až po prvotním krátkém opražení na pánvi. Ukážeme si oba výsledky.

Při prvním postupu mák v procesoru nerozsekáme na kaši nebo stejně najemno jako v mlýnku na mák, ale získaná konzistence je určitě použitelná do buchet, na škubánky atp. Celý mák nasypeme do procesoru a sekáme dle postupu výše. Protože je mák klouzavý, můžeme k němu přidat kávovou lžičku cukru.

Při druhém postupu nejdříve opražíme mák na pánvi. Je třeba ho hlídat, aby se nespálil, nezhořkl. Můžeme na střední plamen, ale častěji prohazovat a celou dobu (pár minut) hlídat. Opražený mák ztmavne. Necháme vychladnout a nasypeme do procesoru. Opět postupujeme jak je popsáno výše. Mák se může při sekání trochu nalepit na stěny, stačí zastavit, seškrábnout ho zpět do středu k noži a ještě jednou postup zopakovat. Takto nasekaný mák je mnohem jemnější konzistence. Za tip děkujeme!


Strouhanka

Za nás jednoznačně vítězí strouhanka čerstvá, tj. z měkkého toastového chleba. Pokud touto strouhankou obalíte řízky a hříšně je necháte usmažit ve fritéze, získáte úžasně křupavou krustu. Na pánvi, na sádle, se vizuální rozdíl mezi čerstvou strouhankou a strouhankou ze suchého pečiva stírá, ale chuťově je obal z té čerstvé stále lepší.

Strouhanku připravíme v procesoru. Z usušené ztvrdlé housky nebo rohlíku vám ji ukážeme v procesoru i v krouhači. A jak vidno, krouhač není na strouhanku ideální.

Kousky tvrdé housky vložíme do procesoru a v průběhu sekání pečiva procesorem lehce jako pohazujeme nahoru a dolů. Tak získáme strouhanku za pár vteřin a zpracujeme všechny kousky pečiva do posledního drobku.

Měkký toastový chléb vložíme do procesoru natrhaný na kousky, na jednu „porci“ použijeme 2 plátky. Procesor necháme stát na pracovní desce a i zde máme za pár vteřin hotovo.


 

This site is protected by wp-copyrightpro.com